Wynagrodzenie urlopowe w 2013 r.
Świadczenia urlopowe i ekwiwalent za urlop
- na praktycznych przykładach rozliczeń

I Ty możesz rozliczać płace i naliczać wynagrodzenia w 100% zgodnie
z prawem, mimo że zmienia się ono tak często i niespodziewanie!W prezencie comiesięczny dodatek specjalnyPrawidłowa realizacja uprawnień urlopowych pracowników jest jednym z podstawowych obowiązków spoczywających na specjalistach ds. płac i kadr. Przepisy prawne regulujące sprawy urlopowe nie zawsze i nie w każdej sytuacji są przejrzyste a ich interpretacja często wywołuje wątpliwości.

Niezwykle ważne jest choćby prawidłowe określenie wymiaru urlopu wypoczynkowe, zwłaszcza w przypadkach gdy np. pracownik nie przepracował całego miesiąca lub roku, albo gdy jest zatrudniony w niepełnym wymiarze czasu pracy.

Praktyczne porady, aktualne i bieżące zmiany w 2013 roku

 • Jak ustalać prawa do urlopu i wymiar przysługującego urlopu?
 • Jak prawidłowo rozliczać przysługujący urlop w miarę jego wykorzystywania przez pracownika i jak obliczać i wypłacać wynagrodzenia z tego tytułu?
 • W jaki sposób rozliczać urlop pracownika, którego stosunek pracy ulega rozwiązaniu lub wygaśnięciu?
 • Jak ustalać wysokość świadczenia urlopowego?
 • Jak naliczać ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy w różnych przypadkach?

Potrzebujesz wiedzy aktualnej, skondensowanej i praktycznej?

W biuletynie „Wynagrodzenia w Twojej firmie” znajdziesz nie tylko informacje o zmieniających się przepisach, ale również:

1. Porady, jak te nowe przepisy wykorzystać w codziennej pracy, co one
w praktyce dla Ciebie znaczą
– i to zdecydowanie różni go od codziennych mediów. Kiedy prasa przestaje już pisać o danej zmianie, w biuletynie dalej pojawia się ten temat – nowa interpretacja, orzeczenie lub wyjaśnienia, których nie było, gdy zmiana wchodziła w życie. Otrzymujesz bardzo praktyczną wiedzę – czytasz tylko o tym, co się zmieniło i tylko
o tym wycinku zagadnienia, który może przysparzać problemów przy rozliczeniach płacowych.

2. Krótka, syntetyczna forma.
Raz w miesiącu na 12 stronach ukazuje się około 20 krótkich artykułów, a w nich nowości, zmiany w prawie, wskazówki, jak te zmiany interpretować i stosować w praktyce oraz opisy skomplikowanych, najbardziej problematycznych przypadków. W ciągu roku ukazuje się 12-16 numerów.

3. Praktyczne, z życia wzięte przykłady, jednoznaczne rozwiązania,
jak postępować w danej sytuacji – bez dywagacji prawniczych – i podstawy prawne, przydatne, gdybyś chciał powołać się na nie w czasie kontroli. Eksperci, odpowiadając na łamach biuletynu na pytania Czytelników, podpisują się pod proponowanymi rozwiązaniami.

Co zyskasz?
 • jednoznaczne interpretacje obowiązujących przepisów,
 • cenny czas, ponieważ informacje i porady podane są w pigułce,
 • wewnętrzny spokój, że porad udzielają Ci eksperci i możesz im w 100% zaufać.

Otrzymasz bieżący numer biuletynu całkowicie BEZPŁATNIE, aby samodzielnie przekonać się, jakie ma zalety. Nie musisz go odsyłać, jeżeli uznasz, że nie będzie on przydatny w Twojej pracy.

Łatwo odszukasz zagadnienia, które Cię interesują!

Każdy numer „Wynagrodzeń w Twojej firmie” ma stałe działy.

 • Przegląd aktualności
 • W dziale „Przegląd aktualności” znajdziesz przegląd najważniejszych zmian
  w dziedzinie ubezpieczeń społecznych, prawa pracy i podatków z ostatniego miesiąca – nowości – interpretacje i orzeczenia. Zawsze będziesz mieć najbardziej aktualne informacje.

 • Odpowiedzi na Pytania Czytelników
 • O ciekawych przypadkach i skomplikowanych sytuacjach dotyczących rozwiązywania problemów kadrowo-płacowych przeczytasz w artykułach mających formę pytanie Czytelnika – odpowiedź eksperta. Znajdziesz tam wskazówki na temat zasiłków chorobowych, urlopów, nadgodzin, świadczeń pracowniczych, podróży służbowych. Dla Twojej wygody podzielono je tematycznie na 3 działy „Wynagrodzenia i ZUS”, „Prawo pracy”, „Podatki”.

 • Temat miesiąca
 • Do działu „Temat miesiąca” zajrzyj, jeżeli szukasz obszerniej opisanych zagadnień, szczególnie problematycznych i ciekawych.

 • Dodatek specjalny
 • Z każdym numerem biuletynu otrzymasz także bezpłatny dodatek specjalny,
  w którym eksperci dokładnie, na przykładach omówią wybrane zagadnienie.

I jeszcze jedno – wystarczy, że klikniesz ten link, a otrzymasz najświeższy numer nowego biuletynu „Wynagrodzenia w Twojej Firmie” BEZPŁATNIE. Każdy numer wart jest 39,00 zł netto (40,95 zł brutto), a Ty dostaniesz go za darmo.

Przestaniesz:
 • martwić się, jak postąpić, kiedy dostępne Ci interpretacje nowego przepisu będą sprzeczne,
 • obawiać się sytuacji, gdy przepisy ubezpieczeniowe, podatkowe oraz przepisy prawa pracy nachodzą na siebie,
 • zaprzątać sobie głowę, w jakich terminach zmieniają się poszczególne elementy nowelizowanych ustaw i jakie okresy przejściowe Cię obowiązują.

O każdej zmianie prawnej istotnej dla Ciebie będziesz informowany odpowiednio wcześnie, co pozwoli Ci się do niej należycie przygotować.

I nawet się nie zawahasz, gdy sprawa, którą się zajmujesz, jest regulowana jednocześnie przez ustawę systemową, budżetową i Kodeks pracy.

Brzmi nieźle, prawda?

To wszystko jest w zasięgu Twojej ręki.

Pozbądź się wątpliwości!

Kliknij poniżej, a znacznie usprawnisz swoją pracę, pozbędziesz się wątpliwości dotyczących rozliczeń płacowych i bezbłędnie naliczysz pracownikom wynagrodzenia.
Nie zawahasz się, jak postąpić, nawet w sytuacjach takich jak te:

Jest szansa na dopłaty do wynagrodzeń
Już wkrótce przedsiębiorcy otrzymają wsparcie w postaci bezpośredniej pomocy finansowej z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na dopłaty do wynagrodzeń dla pracowników. Pieniądze mają być przyznawane bezzwrotnie na zasadzie pomocy de minimis.

Po zmianie zasad wynagradzania trzeba szczególnie uważnie naliczyć wynagrodzenie urlopowe
Kryzys gospodarczy wymusza na pracodawcach podejmowanie różnych kroków, zmierzających do optymalizacji kosztów. Jednym z częstszych jest zmiana zasad wynagradzania, a także terminów wypłaty wynagrodzeń. W takich przypadkach często dochodzi do sytuacji, w których wynagrodzenie urlopowe, obliczane zgodnie z przepisami prawa, jest wyraźnie zaniżone i nie odpowiada faktycznym zarobkom pracownika.

Osoby na urlopie wychowawczym nie stracą przy ustalaniu kapitału początkowego
Od 1 października obowiązuje korzystna zmiana przepisów dotycząca wyliczania kapitału początkowego dla osób, które w określonych latach kalendarzowych pozostawały w ubezpieczeniu tylko przez część roku. Z nowych rozwiązań skorzystają także osoby, którym kapitał początkowy został już ustalony.

ZUS może tworzyć dokumenty za przedsiębiorcę
Przedsiębiorca jest zwolniony z opłacania składek na Fundusz Pracy po osiągnięciu 55 lat (gdy jest kobietą) lub 60 lat (w przypadku mężczyzn). Jednak za pierwszy miesiąc, w którym osoba prowadząca pozarolniczą działalność rozpoczęła korzystanie ze zwolnienia, powinna ona złożyć w ZUS dokumenty rozliczeniowe.

Ekwiwalent na przejazd trzeba rozliczyć z ZUS
Od przychodu, jaki pracownik uzyskuje, korzystając z bezpłatnych lub częściowo odpłatnych przejazdów środkami lokomocji, nie nalicza się składek społecznych. Inaczej jest z ekwiwalentem pieniężnym z tego tytułu.

Wyjazd handlowca nie jest podróżą służbową
Zwrot kosztów noclegu nie zawsze jest wolny od podatku. Jednak brak możliwości skorzystania z tego zwolnienia nie oznacza konieczności opodatkowania przekazanych pracownikowi świadczeń

W biuletynie „Wynagrodzenia w Twojej firmie” znajdziesz rozwiązania takich i podobnych problemów. Znajdziesz odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań, poznasz sytuacje, które budzą wątpliwości innych specjalistów ds. płac, i uzyskasz wskazówki, jak radzić sobie w tych sytuacjach, aby rozliczać wynagrodzenia zgodnie z prawem.

Kto tworzy „Wynagrodzenia w Twojej firmie”

Doradzać Ci będą doświadczeni eksperci od lat zajmujący się ubezpieczeniami społecznymi, prawem pracy i podatkami!

To ludzie, którzy tworzą prawo i odpowiadają za jego interpretacje – naprawdę możesz ufać ich kompetencjom. Możesz mieć pewność, że ich interpretacje są zgodne z obowiązującym prawem i że stosując je, nie popełnisz błędu.

Dla Czytelników – pomoc eksperta

Jeśli jesteś stałym Czytelnikiem „Wynagrodzeń w Twojej firmie”, możesz liczyć na pomoc eksperta w indywidualnej sprawie. Dokładnie opisany problem wyślij do redakcji drogą e-mailową. Najciekawsze pytania i odpowiedzi zostaną opublikowane na łamach biuletynu lub w cotygodniowym serwisie e-mailowym. Jeśli tylko zechcesz, będziesz otrzymywać go wprost do swej skrzynki e-mailowej.

Jeśli więc:
 • denerwują Cię częste i niespodziewane zmiany w prawie,
 • masz już dość tego, że interpretacje przepisów są niejasne, brak jednoznacznych wykładni oraz oficjalnych dyrektyw ministerstw, a przepisy nachodzą na siebie,
 • martwi Cię, że z tego powodu popełnisz błąd w rozliczeniach,
 • męczy Cię konieczność pamiętania, jak zmieniają się poszczególne elementy zmienianych ustaw i ile trwają okresy przejściowe,
 • nie masz czasu i cierpliwości, by śledzić wszystkie zmiany, a jednocześnie bez tego nie możesz dobrze wykonywać swojej pracy,

kliknij na przycisk poniżej i zapewnij sobie komfort pracy, o jakim do tej pory mogłaś tylko marzyć. Przekonaj się, ile zyskasz, gdy będziesz mieć pod ręką biuletyn „Wynagrodzenia w Twojej firmie”.

Gwarantuję Ci, że poświęcając miesięcznie 25 minut, będziesz na bieżąco ze wszystkimi najważniejszymi zmianami dotyczącymi rozliczania płac i naliczania wynagrodzeń. Będziesz prowadzić rozliczenia płacowe w 100% zgodnie z prawem, mimo że zmienia się ono tak często i niespodziewanie!

Jeśli po lekturze tego numeru dojdziesz do wniosku, że biuletyn „Wynagrodzenia w Twojej firmie” z jakiegoś względu nie spełnia Twoich oczekiwań, w ciągu 14 dni od daty jego otrzymania powiadom wydawnictwo, że nie chcesz dostawać następnych, płatnych już numerów. To zakończy sprawę. Bezpłatny numer możesz zatrzymać lub dać go komuś, kogo zainteresuje.

Interpretacje i wskazówki zgodne z wytycznymi Centrali ZUS, MPiPS oraz urzędów skarbowych
Praktyczne porady jak naliczać wynagrodzenia
Pomoc w indywidualnych sprawach

Renata Kajewska

Redaktor prowadząca miesięcznika
Trzy razy w tygodniu informacje o najnowszych zmianach prawnych i odpowiedzi na najciekawsze pytania Czytelników


Tak, proszę mi przysłać do zapoznania się 1 bezpłatny egzemplarz biuletynu płacowego „Wynagrodzenia w Twojej firmie”, skierowanego do księgowych oraz specjalistów ds. kadr i płac.

Jeżeli będę chciał dostawać jego kolejne numery – nic nie muszę robić. Co miesiąc będę otrzymywał kolejne fachowe informacje na temat zmian w rozliczeniach wynagrodzeń, rocznie 12-16 numerów. Na decyzję mam 7 dni od otrzymania bezpłatnego numeru zapoznawczego.

Każdy kolejny numer otrzymam za jedyne 39,00 zł netto (40,95 zł brutto). Płatność dokonywana jest kwartalnie. Koszt kwartalnej wysyłki wynosi 22,50 zł netto (23,63 zł brutto). Biuletyn zostanie wysłany pocztą.


Tak, chcę otrzymać, wraz z bezpłatnym biuletynem, bezpłatny praktyczny dodatek specjalny z kontrowersyjnymi zagadnieniami dotyczącymi rozliczeń płacowych.


Wiem, że zamawiając biuletyn płacowy „Wynagrodzenia w Twojej firmie”, nie muszę decydować się na jego prenumeratę.


Pierwszy numer otrzymam bezpłatnie. Jeżeli nie zechcę otrzymać kolejnego, płatnego numeru, wystarczy, że poinformuję o rezygnacji wydawnictwo telefonicznie, faksem lub e-mailem. Niezależnie od decyzji, jaką podejmę, numer zapoznawczy jest dla mnie. Jeśli w trakcie prenumeraty zdecyduję, że biuletyn „Wynagrodzenia w Twojej firmie” nie spełnia moich oczekiwań, mogę zrezygnować. Po prostu powiadomię wydawnictwo, że nie chcę otrzymywać dalszych, płatnych numerów. Z kolejnego okresu prenumeraty mogę zrezygnować zawsze przed jego rozpoczęciem.

Dane kontaktowe

Twoje dane umożliwią nam kontakt w sprawie zamówienia
firma/instytucja osoba prywatna

Dane firmy / instytucji

Miesięcznik „Wynagrodzenia w Twojej firmie” polecam osobom rozliczającym płace, które nie mają zbyt wiele wolnego czasu na czytanie obszernej literatury fachowej. Zawarte w miesięczniku materiały to nowości oraz odpowiedzi na pytania przesyłane przez czytelników do redakcji. Dzięki przejrzystej formule zamieszczanych tam treści, a także czytelnemu układowi graficznemu jest to pozycja niezastąpiona w pracy osób, które na co dzień rozliczają płace, składki i podatek pracownikom. Miesięcznik ten prenumeruję dla swoich pracowników.

Jarosława Warszawska
Mericon Kadry Płace Doradztwo

Pierwszy numer GRATIS

Zachęcam wszystkie osoby rozliczające płace zarówno w firmach małych, jak i większych do zapoznania się z miesięcznikiem "Wynagrodzenia w Twojej firmie". Przykłady liczbowe, bardzo praktyczne informacje, sprawdzeni solidni autorzy to największe zalety poradnika.

Katarzyna Kowalska, adwokat, były sędzia orzekający w sprawach z zakresu prawa pracy, obecnie prowadzi Kancelarię Adwokacką w WarszawieKrótkie teksty zawarte w miesięczniku Wynagrodzenia w Twojej firmie pozwalają się zorientować w aktualnościach dotyczących płac. Zaletą tych materiałów jest ich zwięzłość, praktyczność, a także przykłady liczbowe.

Sławomir Liżewski, specjalista w zakresie prawa gospodarczego

Gwarancja

Gwarantuję Ci, że swój pierwszy numer biuletynu "Wynagrodzenia w Twojej firmie" otrzymasz bezpłatnie.

Prenumerując biuletyn "Wynagrodzenia w Twojej firmie", niczym nie ryzykujesz. Możesz zrezygnować z otrzymywania kolejnych egzemplarzy biuletynu "Wynagrodzenia w Twojej firmie". Wystarczy, że powiadomisz o tym Centrum Obsługi Klienta: telefonicznie, faksem lub poprzez e-mail. Twoja rezygnacja zostanie przyjęta od kolejnego kwartału.

Renata Kajewska
redaktor "Wynagrodzeń w Twojej firmie"

Strona używa plików cookies.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się jaki jest cel używania cookies oraz jak zmienić ustawienia cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki.